Урок 4. Історія виникнення пристроїв для роботи з інформацією .
Урок 4. Історія виникнення пристроїв для роботи з інформацією .
Цілі:
навчальна: ознайомити з деякими відомостями з історії інформатики; удосконалювати навички роботи з комп’ютером;
розвивальна: розвиток абстрактного логічного мислення; розвиток смислової пам’яті; уміння аналізувати та класифікувати надану інформацію; сприяння розвитку творчої уяви;
виховна: розвиток мовлення; прищеплення культури передавання повідомлень; здійснення пропедевтики культури спілкування; сприяння вихованню уважності, відповідальності за результати власної праці та формування вміння організовувати власне робоче місце за комп’ютером.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Pilas Bloques, браузер, підключення до мережі Internet.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні буде незвичайний урок. Ми здійснимо подорож в історію інформатики. У часи, коли створювалися перші обчислювальні пристрої. Познайомимося з ученими, які здійснювали ці відкриття.
Запитання до учнів
— Як ви вважаєте, чи є важливими відкриття?
— Пригадайте, про які відкриття ви чули.
— Пофантазуйте, які відкриття хотіли б здійснити ви.
— Що ви використовували б для обчислення, якби не було комп’ютерів?
ІV. Засвоєння нових знань
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 4.
V. Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
VI. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Підручник ст. 22-23
Практична робота за комп’ютерами.
Вправи для очей.
VІI. Закріплення вивченого матеріалу
VIII. Підсумок уроку
— Нагадайте мені: яка сьогодні була тема уроку? (Діти називають.)
— Таким чином, сьогодні на уроці ми вивчили..., ми ознайомилися..., ми навчилися..., ми зрозуміли...
— Що вам сподобалося? Чи було щось на уроці, що вас здивувало?