Урок 5. Пристрої введення та виведення, передавання та зберігання інформації.
Урок 5. Пристрої введення та виведення, передавання та зберігання інформації.
Цілі:
навчальна: ознайомити учнів зі складовими комп’ютера та їх призначенням; учити розрізняти пристрої введення, зберігання, виведення даних та наводити приклади;
розвивальна: розвиток абстрактного логічного мислення; розвиток смислової пам’яті; уміння аналізувати та класифікувати надану інформацію; сприяння розвитку творчої уяви;
виховна: розвиток мовлення; прищеплення культури передавання повідомлень; здійснення пропедевтики культури спілкування; сприяння вихованню уважності, відповідальності за результати власної праці та формування вміння організовувати власне робоче місце за комп’ютером.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Pilas Bloques, браузер, підключення до мережі Internet.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
ІV. Засвоєння нових знань
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 5.
V. Фізкультхвилинка
Взимку холодно у лісі. Всі дерева голі й лисі.
Білка ж гарне хутро має, ще й зарядка зігріває.
Зранку хутко із дупла — зігріватись до тепла.
Поскакає по гілках, побігає по стежках,
На всі боки прогиналась, лосів в лісі роздивлялась.
Плечі добре розрівняли і за парти посідали.
VI. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Підручник ст. 27
Практична робота за комп’ютерами.
Вправи для очей.
VІI. Закріплення вивченого матеріалу
VIII. Підсумок уроку
Фронтальне опитування
1) Що вивчили на уроці?
2) Чого навчились під час роботи за комп’ютером?
3) Що сподобалось на уроці?
4) Що було важко на уроці?