Урок 6. Структурування інформації .
Урок 6. Структурування інформації .
Цілі:
навчальна: ознайомити учнів поняттям файл; що зберігають у папках; як створити папку;
розвивальна: розвиток абстрактного логічного мислення; розвиток смислової пам’яті; уміння аналізувати та класифікувати надану інформацію; сприяння розвитку творчої уяви;
виховна: розвиток мовлення; прищеплення культури передавання повідомлень; здійснення пропедевтики культури спілкування; сприяння вихованню уважності, відповідальності за результати власної праці та формування вміння організовувати власне робоче місце за комп’ютером.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Pilas Bloques, браузер, підключення до мережі Internet.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Робота над загадками
Прочитати слова, що позначають засоби збереження інформації.
СДКИ (диск)
ШТИОЗ (зошит)
КГНИА (книга)
ЛІПКАВ (плівка)
КАШФЛЕ (флешка)
Бесіда
— У вигляді чого зберігається інформація на комп’ютері, флешці, диску?
— Що таке файл?
— Що має кожний файл?
— Як створити файл на комп’ютері?
ІV. Засвоєння нових знань
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 6.
V. Фізкультхвилинка
VI. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Підручник ст. 31-32
Практична робота за комп’ютерами.
Вправи для очей.
VІI. Закріплення вивченого матеріалу
VIII. Підсумок уроку
Фронтальне опитування
1) Що вивчили на уроці?
2) Чого навчились під час роботи за комп’ютером?
3) Що сподобалось на уроці?
4) Що було важко на уроці?