Урок 1. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Роль інформації в житті людини.
Урок 1. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Роль інформації в житті людини.
Цілі:
навчальна: повторити правила поведінки в комп’ютерному кабінеті сформувати уявлення про роль інформації в житті людини;
розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Pilas Bloques, браузер, підключення до мережі Internet.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Гра «Добери слово»
— Ганнуся розгубила усі свої пристрої. Допоможіть їй. Доберіть до поданих слів інші слова, що позначають пристрої комп’ютера.
ПЕРСОНАЛЬНИЙ (комп’ютер)
СИСТЕМНИЙ (блок)
ПЛОСКИЙ (монітор)
КОЛЬОРОВИЙ (принтер)
ЛАЗЕРНИЙ (диск)
— На якому з цих пристроїв знаходиться кнопка, з якої ми починаємо роботу з комп’ютером? (Системний блок, кнопка Power.)
— Як саме ми повинні ввімкнути комп’ютер?
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу
Що саме ми побачимо, коли комп’ютер готовий до роботи? (Робочий стіл)
Що знаходиться на робочому столі комп’ютера? (Ярлики програм, файли, папки)
Як саме потрібно запустити програму за допомогою ярлика?
Що ми побачимо, якщо все зробимо правильно?
Гра «Так чи ні» (за картками з кнопками керування вікном)
Ця кнопка закриває вікно.
Ця кнопка розгортає вікно на весь екран.
Ця кнопка згортає вікно.
Ця кнопка повертає розгорнуте вікно до попередніх розмірів.
IV. Фізкультхвилинка
V. Удосконалення вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Гра «Доповніть речення»
Не можна розпочинати роботу без… (дозволу вчителя).
Не торкайся… ( y шнурів, розеток).
Відстань до монітора має бути… (50 см).
Не торкайся пальцями екрана… (монітора).
За комп’ютерним столом не можна… (їсти й пити).
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами:
3) Вправи для очей («Совенята»).
VІ. Підсумки уроку
Гра «Незнайко»
Учитель показує картку з клавішею та (від імені незнайка) каже, для чого вона призначена. Діти визначають, помилився незнайко чи ні.